Jdi na obsah Jdi na menu
 


S dobýváním světa Sunshine vyčkávají

14. 10. 2004

S dobýváním světa Sunshine vyčkávají


Obrazek

foto: Reklamní studio Mašina


Doma nebyli Sunshine prorokem, a tak vyrazili dobýt svět. Původem jihočeská rocková formace zaujala renomované vydavatelství muzikantky Lindy Perry z populárních 4 Non Blondes a nakonec i fanoušky ve vlasti. Teď se čeká se na novou desku. Proč, vysvětloval lídr kapely Kay v debatě se čtenáři iDNES. Chat k přečtení ZDE.

 

Nové album dostalo název Moonshower And Razorblades. "Už je tři čtvrtě roku hotovo, ale z marketingových důvodů vyjde až na počátku příštího roku," říká charismatický lídr kapely Kay.

 

Desce bude předcházet singl Victim Is Another Name For Lover s remixy, k němuž kapela natočila i videoklip. "Teď se dodělávají finální úpravy, hotovo bude 1. listopadu," podotýká Kay.

 

Oproti předchozím počinům jsou nové písně Sunshine přístupnější širším vrstvám posluchačů. "Firma nás samozřejmě tlačila, abychom udělali co nejvíc věcí, které by se daly hrát v médiích. Ovšem na desce bude i dost tvrdých skladeb s nádechem osmdesátých let," říká Kay.

 

Sunshine se opírají o psychedelický punkrock, který prolínají s žánrově odlišnými prvky. "Naše hudba má tak široké spektrum, že nás je těžko spojovat s jedním trendem," míní Kay.

 

Sunshine pocházejí z Tábora, z jihočeské hradcore scény. Na tuzemské hudební scéně má kapela mimořádné postavení. Drtivá většina jejich koncertů se totiž odehrává za hranicemi a o jejich úspěšném tažení světovou rockovou scénou se lze dočíst především na stránkách zahraničních hudebních periodik.

 

Na říjen si kapela naplánovala osm koncertů po Česku, mimo jiné ve čtvrtek 14. října v pražském Roxy. Předtím kroužila po Spojených státech coby předkapela formace The Faint.

 

"Pořád tady nemáme plno, ale situace je nepopsatelně lepší než kdykoliv dřív. Je to i díky promotion, které pro nás dělá agentura D Smack U," pochvaluje si Kay, podle něhož Sunshine už brzy zamíří zpět do USA.

 

"Čeká nás turné po Americe a Kanadě. Domů se vrátíme v půlce prosince. Chceme v Česku odehrát nějaké koncerty i po novém roce, ale bude záležet, jak moc budeme muset být ve světě k dispozici kvůli propagaci nové desky. Rozhodně ale nebudeme kapelou, která bude tady hrát 150 koncertů ročně, z toho 140 po vesnicích," podotýká Kay.

 

Za úspěchem Sunshine je kontrakt s americkou nahrávací společností Custard Records, kterou vlastní zpěvačka a skladatelka Linda Perry, známá z kapely 4 Non Blonds. S kapelou uzavřela kontrakt na čtyři alba.

Se Sunshine jsou spjata i další známá jména. Album Moonshower And Razorblades natočené ve známém studiu Swinghouse produkuje Bernd Burgdorf, který spolupracoval například s Tomem Waitsem, Green Day či Pink.

Zdroj: iDNES.cz