Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rock And Pop

4. 4. 2007
Sunshine

Nové album vypustí armádu růžových králíčků, kteří vyskáčou z rádia a nabijou nám tlamy. Rádio, růžový králíček a rána do sanice, pěkná metafora, jak popsat způsob, kterým se Sunshine prosadili. Riot in the air! Ano, Kay není sám, kdo by si něco takového přál. Uvidíme, jakou revoluci spustí růžoví ušáci.


Jaká byla atmosféra při nahrávání? Práce dnem i nocí? Velká kalba? Pohodička?


Když pracujeme, tak pracujeme intenzivně a soustředěně. Pohoda se vytváří, když věci fungují, a ty fungují jen tehdy, když je někdo dá do pohybu. Všechno ostatní je jen sebeklam a hraní si na „atmosféru“, iluze, která může fungovat jen v daném okamžiku, ale v retrospektivním pohledu je to jen nepříjemné vystřízlivění. Nic nepřijde samo a nic není zadarmo. 

Obrazek

Jestli jsem správně pochopil, singl je o tom, že se z rádia valí něco ohromně revolučního (nebo je to právě naopak?). Zažil jste u nás něco jako „riot in the air“, jak zpíváte?


Ne, singl je o tom, že by se mělo z rádia valit něco revolučního. Něco, co lidi přinutí, aby šli a sehnali si to. Něco, co jim dá pocit výjimečnosti, že jsou u toho, když pro ně někdo objevuje kvalitu, emoci, náplň a ne jenom bezduchou výplň. Není to jen otázka Čech, je to globální, jenže téměř všude ve světě existuje alternativa k mainstreamovým radiím. Ta může být dokonce tak mocná, že nutí mainstreamová rádia, aby občas přistoupili na hru těch, kdo utvářejí nové trendy a určují směr vývoje. Myslím skutečného vývoje a ne jen toho předstíraného a nebezpečně „bezpečného“. Kromě toho je ten singl hlavně zábava, energie, legrace, a je taneční...


Je u nás někdo, kdo je svým přístupem k hudbě následováníhodný, koho respektujete?

Lidí, které respektujeme, pár je. Nemyslím si, že je někdo, koho bychom si přáli následovat.


Kompletní článek naleznete na stránkách dubnového Rock&Popu.

Zdroj: rockandpop.cz