Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s Jirkou

29. 2. 2008

EXXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S JIŘÍM KOUBOU!!!


ObrazekAutor: Mayk


Kde se ti hraje nejlépe? Kde budete hrát?... To můžeš slyšet všude. Ale tady zjistíš, co ho opravdu baví, jaký je a co mu chutná.


Ahoj Jirko, předem díky za Tvůj drahocenný čas. Rád bych první otázku směřoval na tvé chuťové buňky. Co ti chutná a co ne? Jsi gurmán?
Ahoj, taky moc děkuju za Tvůj čas....vyloženě gurmán nejsem, ale rád si na dobrém jídle pochutnám - mám rád mexickou kuchyni, japonskou kuchyni, ryby, zeleninové saláty a vlastně i českou kuchyni :)


Takže jsi člověk, kterému maminka nastrojí cokoliv a on to bez okolků sní? Hihi....
Přesně tak, vždycky jsem byl vděčný strávník, ale občas vařím i sám a rád.


Maminka musí mít radost. Jirka občas i vaříi? Konečně někdo, kdo je na tom stejně. Čili i ingredience si nakupuješ? A vůbec máš rád nakupování? Bavíme se globálně, nejen o potravinách.
Maminka mi už moc nevaří, protože už hezkých pár let spolu nebydlíme, ale manželky maminka, která za námi často jezdí, umí skvěle vařit a jako strávníka si mě velice pochvaluje. Ano nakupuju si sám i ingredience, ale nakupování přímo nesnáším a to globálně...nejhorší jsou ty nutné (skoro) denníi nákupy potravin, snažím se vyhýbat velkým supermarketům co nejvíc, ale často není zbytí...


A jak to děláš kupříkladu s kytarou nebo kouzelnýma krabičkama? Nebo nakupování v hudebninách je jiná?
To je trošku jiná - snad jediná vyjímka, to mě možná i trochu baví, vybírat, zkoušet, prohlížet si, zahrát si, tak mě napadá, že už jsem si dlouho nekoupil žádnou novou kytaru, aparát nebo "kouzelnou krabičku" - už je čas!!


Jo jo...kouzelna krabička je opojením pro kytaristu, prozradís jména zvukových transformací, které máš nejraději ?
Samozřejmě - základ Delay od Bosse (DD 3), Line6 Delay modeler (ten zelený) a hodně dobrá krabička s nekonečnými možnostmi je Pitch Shifter/Delay PS3 od Bosse.


Za tuhle reklamu by nám měl BOSS zaplatit…haha:):-). Ne, zpět – bavili jsme se o hudebninách. A nejenom ty navštěvuješ onen obchod i spouta dalších muzikantů i nemuzikantů, tím se propracováváme k další otázce. Sleduješ dění na české scéně?
Měl bych, viď?...dění na české scéně sleduji jen letmo - hudební weby, časopisy a podobně...občas se zajdu na některou kapelu podívat.


Každá kapela (ne)má svou fanouškovskou základnu. Jak vnímáš publikum, fans, lidi, kteří se na vás baví ? A teď si nadběhnu, jak se stavíš k S/S/T? hehe
Publikum vnímám jednoznačně - buď je špatné nebo dobré, našich fans si opravdu velice vážím a řekl bych, že je k hraní i potřebuji a myslím si, že Suns fanoušci jsou vynikající a upřímné publikum, které se umí bavit a naši kapelu motivuje k jestě lepším výkonům - hehe... k S/S/T se stavím víc než pozitivně - jen tak dál a čím dál víc!!!!


Chápu, v Akropoli bylo nadmíru jasné, komu patří večer, kvůli komu tam ty lidi byli.
Ne…. je jasný, že kvůli levnému vstupu ..haha….to nebylo:) Akropole musela být náročná, vyčerpávající, to jsi musel potom spát minimálně od oběda, ne? Jsi člověk spokojený, kterému nedělá problém kdykoliv usnout, nebo jsi nespavec, třeba jako já?

Ani ne - protože to bylo v Praze, tak odpadlo cestování - jízda v dodávce, takže jsem byl brzy doma, mnohem náročnější jsou koncerty, kdy se vracíš domu třeba v sedm ráno.....jo a ještě abych nezapomněl - za Akropoli se sluší říci jedno VELKÉ DÍKY právě Tobě Mayku a celému SUNZ STREET TEAMU!!!!! …Jsem velký nespavec....docela mi často dělá problém usnout, závidím všem, kteří zavřou oči a v tu ránu spí....já s tím mám docela problém.


Jasně, cesty musí být bohužel asi velmi náročným aspektem. Jak se tedy potom během dne vyrovnáváš se spánkovým deficitem?
Snažím se co nejdřív se srovnat...tzn, když přijedu v šest ráno, většinou nemůžu jestě tak dvě hodiny usnout, potom si dám třeba jen 2 hodiny spánek, abych večer/v noci usnul nějak rozumně.


Zdají se ti sny ? Nebo jestě lépe, jsi DREAMER?
Sny se mi zdají, většinou si nic moc nepamatuju a DREAMER jsem určitě!


Odbočím jiným směrem…mikina nebo svetr?
Mikina.


Sklenička nebo hrnek?
Na vodu sklenička, na čaj jedině hrnek:-)


Jsi ve střehu…hihi….snídaně nebo večeře?
Večeře.


 
O co, že nesnídáš?
O co, že snídám?


O snídani!
Beru!


Tak?
Občas snídani nestihnu, ale za poslední dobu se snažím, abych se pěkně nasnídal, to víš, musím si udržet figuru, hehe


Hehe, máš možnost, dlužím ti snídani...
Těším se.


Ok..kočka nebo pes?
Pes.


Strakatý?
Jednobarevný.


S boudou?
Bez.


Z pohádky? Máš rád pohádky?
Pes z pohádky ne , ale pohádky mám rád.


Máš rád pohádky? Jakou? Ty klasické, nebo nově tvořené? Je Harry Potter pohádka?
Mám rád ty klasické pohádky, Harryho Pottera jsem nečetl a ani neviděl, takze nevím ;)


Co klasické české filmy, typu Chalupáři ?
Mám moc rád, zrovna včera jsem viděl jeden díl Chalupářů a moc jsem se bavil.


Jirko, já ti vždycky koukal na Chalupáře a dostal jsem okamžitě hlad, mozná to bylo tím, že je dávali v časovém rozmezí oběda. Stane se ti někdy, že na něco v televizi koukáš a náhle dostaneš chuť k jídlu?
No jasně, mám to úplně stejně a právě u těhle starších filmů/seriálů, třeba u Svejka dostanu zaručeně hlad a chuť na pivo.


Diky, Švejkem to asi ukončíme...ja ti moc děkuji za příležitost. A rozhovor, měj se hezky, pa...
Já taky moc děkuju.......taky se měj moc hezky!!