Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s Danem

27. 6. 2008

Rozhovor s Danielem Bláhou


ObrazekAutor: Mayk

Sunshine se natají tím, že DREMER nebyl poslední zastávkou v jejich hudební štaci. Taneční a barevné proudy budou tryskat do našich uší i nadále. O tom, jak by to mohlo být nastavené jsem vyzpovídal bubeníka zmiňované kapely, Dana.


Ahoj Dane, předem děkuji za tvůj čas k promítnutí níže uvedeného rozhovoru. Má první otázka směřuje k vašemu dalšímu počinu. Bude deska korespondovat s Dreamerem, nebo to bude další obrat?


Doufám, že bude navazovat na poslední desku a zároveň, že bude jiná...:)neee, myslím,že před "Dreamerem" jsme si s klukama řekli, že chceme napsat písničky, který se budou pamatovat líp, než starší věci a to v tom smyslu, že v nich budou silné melodie nebo refrény. Myslím, že se nám to docela povedlo a to se pokusíme zachovat i na nové desce. Jiná by mohla být možná zukem, takovej Gary Numan a The Prodigy:)) HAHA


Každopádně to zní zajímavě :) Bude nahrávání desky proíhat stejným způsobem jako u alba Dreamer? Mám na mysli to, jestli chystáte více nahrávacích studií jako tomu bylo u právě zmiňované desky?


Tak to kámo nevím, záleží na penězích, které dostaneme od labelu:), ale pravděpodobně ano, nebo zvolíme variantu "udělej si sám" a prachy použijeme na mašinky, které by se mohli hodit třeba na další nahrávání nebo i živé hraní. Ideální, myslí, by byla kombinace obou:)


Jsou už nějaké nové písně, nebo jejich základy na světě?


Něco málo už máme, písně to zatím určitě nejsou:), ale spíše fragmenty, kousky, které časem do sebe zapadají, nebo se nějakým způsobem dál rozvíjejí a nebo jsou taky zapomenuty:) Máme období "sběru inspirace" asi jako každá kapela.


Máte s nadcházející deskou i ambice vydat ji v zahraničí? Napadá mě otázka, proč vyšel Dreamer jen v Česku a Japonsku? Když na něm figuruje hudba světového kalibru.


Samozřejmě by jsme rádi, aby naše desky vycházeli i v zahraničí, joo je to naše - myslím, jedna z priorit dostat naší hudbu i za hranice. Určitě s tím souvisí i živé hraní. Dreamer pravděpodobně vyjde letos ještě v Rakousku. Proč nevyšel ještě v jiných zemích? To je spíš otázka pro label, u kterého Dreamer vyšel. Je to hodně o penězích, prioritách atd. Jako se vším. Jak už jsem řekl, určitě se v budoucnu budeme snažit celý systém zjednodušit tak, aby se dali desky běžně sehnat i venku, mimo území ČR.


Je možné, že se na nové desce objeví nějací hosté, jako tomu bylo kupříkladu s Jamesem z kapely NEMO?


Je to klidně možné, já osobně bych to přivítal. Vždy mi to tu desku ještě někam posune a navíc jsme měli vždycky kliku na lidi, ať už jde o Jamese nebo Trickyho. Vůbec by nebylo marné přemluvit tentokrát nějakou ženskou:)))


Určitě by to zajímavé bylo. Kdyby sis mohl vybrat, tak koho a proč?


PJ Harvey, Goldfrapp, VV (a.k.a. Alison Mosshart) z The Kils atd. To je opravdu kdybych si mohl vybrat...:))) a proč? Zvědavost, platonická láska, umí zpívat:)))