Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s Karlem Buriánkem

3. 11. 2008

ROZHOVOR S KARLEM BURIÁNKEM - EXKLUZIVNĚ PRO S!S!T!

 

Autor: Mayk, foto: Jana Kousalová


ObrazekMezi realitou a něčím, co může být fiktivní myšlenkou; mezi dřinou a barevnou hrou se nachází něco, co nese značku zaručené kvality. Jedná se o dobře vžitý název Sunshine. Každá postava v této továrně na sny má svoji úlohu ... Srovnej si lajnu, protože si přečteš něco co jinde nenajdeš.

Už uběhlo několik dní od chvíle, kdy se dostala napovrch zpráva, že kapelu Sunshine opouští dosavadní baskytarista Amák (Michal Šťastný). Jak na tebe působí dosavadní reakce fanoušků a okolí na danou novinu?


K: Úplně v pohodě. Všichni víme, proč se to stalo a i Amák, i my jsme to chtěli. Bylo by od lidi, resp. fanoušků trochu hloupý a sobecký, kdyby to nerespektovali. Takže tímto díky všem za podporu a respekt.


Jaký je oficiální důvod odchodu baskytaristy z kapely Sunshine?


K: Mezilidský vztahy v kapele jsou intimní věc a neměly by se vytahovat ven a otravovat s tím veřejnost. Tím chci říct, že mohla panovat nějaká přetrvávající vzájemná nespokojenost. Amák ji vyřešil tak, jak nejlíp mohl - rozhodl se už na jaře, že chce odejít a věnovat se studiové práci, která ho lákala mnohem víc, než hraní. Přejeme mu, ať se mu daří.


Bude v budoucnosti s Amákem pokračovat nějakým způsobem spolupráce?


K: To záleží na okolnostech. Neříkám ano ani ne, zatím nevíme. O něčem jsme mluvili, ale zatím to nemá žádnej rámec, nevíme, jakej bude mít Amák plán a jak se bude případně slučovat s tím, co čeká v následujících měsících nás. Bylo by to za určitý konstelace asi fajn.


Trh „masa“ nenabízí moc alternativ jak najít člověka, který by dokázal doplnit tak pevný kruh jako je Sunshine. Jak je možné, že mě nepřekvapuje volba právě na Pavla?


K: Znáš nás trochu...paradox je, že bylo víc lidí, kteří to buď předpovídali, nebo aspoň nebyli překvapení. Je to trochu souhra okolností, trochu náhoda a štěstí, stejně jako kdysi s Jirkou (což dodnes považuju za osudový, haha) a taky trochu plán. Ale nemá to nic společnýho s rozpadem Scissorhands.


Pavel je člověk s obrovským potencionálem a širokým rozhledem jak v tvorbě hudby tak ve smyslu pohlcování a vnímání okolí. Mysliš, že to dokáže nějakým způsobem přispět do chodu rodiny Sunshine nebo dokonce jej ovlivnit?


K: No, abys ho zase moc nepřechválil. Nechceš ho domů? Haha, to je vtip, ty už ho doma máš přece! Jo, my jsme nechtěli pasivní náhradu, Pavel to má s muzikou úplně stejně jako my, máme identickej vkus a to je hroznej bonus. To nám třeba předtím trochu chybělo. Má touhu měnit a ovlivňovat věci, to je super!


Jaký je Pavel jako člověk? A jak ho vnímáš?


K: Haha, to ti neřeknu, já už nejsem objektivní. Ty víš, co si myslím a ostatní si na to časem přijdou sami.


Jak probíhalo učení nových věcí a samotné začlenění našeho nového černovlasého kamaráda?


K: Přirozeně a nenásilně, myslím. Že Amák odchází jsme věděli dlouho, takže jsme měli relativně trochu času a samotnej 'prohoz' proběhl úplně v klidu a pohodě, takže zábava.


První koncert v nové sestavě se uskuteční ve Španělsku, přesněji v Barceloně. Panuje nervozita nebo naopak naprostá pohoda?


K: To už je za námi, už si ani nepamatuju, haha. Neee, celej ten španělsko-francouzskej trip byl hrozný odlehčení, fakt jsme si to užili a tohle toho bylo součástí. A nervozita je trochu vždycky.


Je zde něco, co by stálo za to sdělit fanouškům?


K: Ale my jim přece pořád něco sdělujeme, haha. Ne, vážně...jestli myslíš něco k tomuhle tématu, tak ani moc ne. Snažili jsme se to co nejmíň řešit mezi sebou a už vůbec to neřešit 'vně'. Lidi to rádi řešej' za tebe a my nemáme potřebu to nějak korigovat, dementovat, vysvětlovat. Fanoušci vědí a my máme jinou práci. Tohle už je za námi a teď se těšíme na koncerty, nahrávání a novou desku. Takže jedinej, trochu vágní vzkaz - buďte naši fanoušci dál, haha.


MAYK S!S!T! 2008

Zdroj: myspace.com