Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor se SunZ

14. 4. 2007

Sunshine jsou mezikontinentálně pendlující kapelouObrazekMálokterá skupina prorazí v supertvrdé konkurenci za mořem. Sunshine se to podařilo. "Začali jsme jezdit evropské turné s americkými kapelami," popsali kroky směrem za oceán dva velmi osobití charismatičtí muži. Image je samozřejmě velmi důležitá.


Nenapodobitelný rozcuch na hlavě zpěváka se údajně nijak netvaruje: "Já se už moc nečešu. Ono mi to takhle už narostlo," rozhodil rukama. Po navázání kontaktu s americkými kapelami a společném koncertování se některé desky Sunshine začaly licencovat v USA. "Fyzicky jsme se toho účastnili," upřesnili Sunshine svou iniciativu. Neseděli v Čechách, ale opravdu odjeli i koncertovat do Ameriky a zpěvák tam tři roky žil. Ostatní za ním jezdili a trávili tam tak čtyři až pět měsíců v roce. Označili se za "mezikontinentálně pendlující kapelu", což přesně sedí. Jak berou své působení v zahraničí? "Jako když naši tatínkové jezdili na montáže do ciziny, tak my jsme byli na montáži v Americe," smějí se. Tam natočili už dvě desky.


Libor se zeptal na hlavní rozdíly mezi působením v Čechách a v Americe. "Museli jsme trošičku přijmout pravidla tamního trhu, co se týče všeho – všech peripetií ohledně pravidel nahrávání a vydávání desek, kontaktů s pořadateli…" popisují Sunshine. Veškeré legální zastoupení měli v USA, nyní ho mají v Čechách. I tady jsou věci, které je štvou: "Takových pravidel je spousta, ale nejsem si jist, že mají nacionální povahu."


Teď jsou ale Sunshine tady u nás právě vyjíždějí turné. Startuje 11. dubna v Českých Budějovicích a do konce dubna navštíví téměř všechna velká města včetně Prahy 19. dubna.


t-music zařadil jako novinku jejich klip "Top! Top! The radio", ve kterém jsou i obrovští plyšoví králíci. Libora zajímal recept na úspěšný klip a poznamenal, že by tam asi měly být nějaké hezké holky. Sunshine pokývali hlavou: "Tam jsou, ale taky mají ty králičí hlavy…"

Zdroj: t-music.cz